גיל דור   צלם

arrow-left16, arrow-left, left, previous
050-9191212
phone6, phone, contact, telephone, support, call

צילום אירועים  •  צילומי בוק ופרוטרטים  •  צילומי סטילס

הדפסה על קאפה או נייר

עד לפני כעשור, רב התמונות המצולמות הודפסו על נייר בלבד. באם חשקה נפשכם בגיוון התאפשר הדבר בעיקר בעוצמת הברק או בעובי הנייר. בשנים האחרונות התפתח תחום הצילום והדפסת התמונות באופן משמעותי. העידן הדיגיטלי בתחום הצילום מאפשר כיום הדפסה דיגיטלית של תמונות כמעט על כל חומר אפשרי. אחד החומרים עליו ניתן להדפיס תמונות הינו הקאפה. הדפסת תמונות על קאפה נעשית באמצעות הדבקה מיוחדת ועלותה יקרה משמעותית מהדפסה על נייר. לאור זאת עולה השאלה: הדפסת תמונות- הדפסה על קאפה או על נייר?
מהו קאפה ?
קאפה הינו חומר מוקצף בעל מרקם חלק במיוחד. צבעה של הקאפה הוא לבן אך ניתן למצוא בחנויות המתמחות גם קאפה שחורה. היתרון של הקאפה הינו עוביו. עובי הקאפות הנמצאות בשימוש הוא בין 5 מ"מ ל- 10 מ"מ. במידה ומעוניינים במשטח עבה יותר ניתן להדביק שתי קאפות ולקבל משטח בעובי 20 מ"מ. הדפסת התמונות על הקאפה הינה בעצם הדבקה בשיטה ייחודית. מומלץ להדפיס על קאפה עם למינציה מבריקה או מט. הלמינציה שומרת על הקאפה ומונעת חתכים ושריטות.
מתי מומלץ להדפיס תמונות על קאפה ?
  • תערוכות וכנסים- באירועים אלו דרושות פעמים רבות תמונות ענק ממותגות או תמונות בדמות מוצרי החברה. הדבקת תמונות על קאפה הינה מרשימה במיוחד והיא יוצרת תמונה תלת ממדית. ניתן אף לחתוך את הקאפה בכל צורה אפשרית ובכך ליצור דמויות וצורות מיוחדות.
  • תמונות מוגדלות מאירועים משפחתיים- מזה שנים רבות נהוג באירועים משפחתיים להגדיל מספר תמונות ולמסגר אותן. אם בעבר היה נהוג להשתמש בנייר או בקרטון לבן, כיום ניתן ליצור תמונה מיוחדת על ידי הגדלת התמונה והדבקתה על קאפה בכל גודל שתבחרו. כך תיווצר תמונה תלת ממדית ומיוחדת אשר לא תמצאו בכל סלון.
  • עבודות עיצוב- רבים מתלמידי בתי ספר לעיצוב משתמשים בקאפה בעבודות שלהם ואף בתערוכות בגלריות. העבודה עם חומר הקאפה מאפשרת לתת נפח ליצירה שלהם ולייחד אותה מן השאר. כמו כן, מאפשר חומר הקאפה את יציבות היצירה, בין אם היא מונחת על הקרקע ובין אם תלויה על הקיר.
מתי מומלץ להדפיס תמונות על נייר ?
את תמונות האלבום הקלאסיות מומלץ להמשיך ולהדפיס על נייר. במקרה זה דווקא העובי הדק של הנייר מהווה את היתרון וכך ניתן לאחסן מאות תמונות באלבום אחד. כמו כן, מומלץ לפני הדבקת תמונה על קאפה להדפיס אותה על נייר ולוודא שהיא לשביעות רצונכם.
 
גיל דור, צלם

טלפון:  050-9191212
דוא"ל:  gil@topimage.co.il
פייסבוק: גיל דור, צילום בוק
FacebookGoogle+Youtube
התכנים באתר מוגנים בזכויות יוצרים  •  הצהרת נגישות 
H