גיל דור   צלם

arrow-left16, arrow-left, left, previous
050-9191212
phone6, phone, contact, telephone, support, call

צילום אירועים  •  צילומי בוק ופרוטרטים  •  צילומי סטילס

החזרי מס לשכירים - רווח בטוח

שלטונות המס בארץ נדמים בעינינו לגופים בירוקרטיים שאי אפשר להילחם בהם, אך לפחות בכל מה שקשור במס הכנסה אפשר למצוא יחס הוגן. בעוד שגופים שלטוניים אחרים כמו למשל ביטוח לאומי ידועים בכך שהם פועלים בצורה שנראית שרירותית כשהם קובעים את גובה התשלום הנדרש מאיתנו, חישוב המס על ההכנסות שלנו נעשה בצורה פשוטה יחסית. בכל שנה מחושב סך כל ההכנסות שהיו לנו ממקורות שונים, ועל פי מדרגות מס קבועות נקבע סכום המס שעלינו לשלם, ממנו יורדים סכומים מסויימים בהתאם לנקודות זיכוי המגיעות לנו. נשמע פשוט לא? אך בפועל רבים מאיתנו משלמים הרבה יותר מס הכנסה ממה שהיינו צריכים, וכדי לסייע בתחום זה קמו בשנים האחרונות חברות לייעוץ בתחום החזרי מס לשכירים.
 
התקנות אשר מסדירות החזרי מס לשכירים מאפשרות לכל אחד מאיתנו להגיש מעין דו"ח שנתי ובו פירוט של הכנסותינו ופרטים אישיים רלוונטי. זאת בשונה מעצמאים, אשר מגישים דו"ח למס הכנסה בכל שנה על פי החוק. תיאורטית יכול כל אחד לעשות זאת בעצמו, אך ברוב המקרים כדאי מאוד להיעזר במומחים המנוסים בבקשות החזרי מס לשכירים. אנשי מקצוע אלו מכירים את רזי הבירוקרטיה ויחסכו מכם כאב ראש גדול, עיסוק בטפסים לא ברורים וכדומה. בנוסף לכך, יתכן מאוד שהם יגלו כי יש ברשותכם אפשרויות נוספות לחסכון במס על סמך מצבכם האישי. כל מה שיידרש מכם הוא לספק להם את כל המידע הדרוש, דבר שלא מצריך מאמץ רב מלבד דברים כמו פניה למעסיק לשעבר כדי שישלח לכם טופס 106 שחסר לכם.
 
לאחר שכל הטפסים ימולאו וכל האישורים יצורפו, תישלח הבקשה להחזר למס הכנסה ושם יבדקו האם באמת המס ששילמתם לא היה בגובה הנכון. בדרך כלל לא צריך לחכות יותר מדי זמן עבור קבלת החזרי מס לשכירים, ובעיקר כאשר מסתייעים בייעוץ מקצועי שמבטיח מילאתם את כל הפרטים הדרושים במדוייק. כדאי לציין כי החזרי מס לשכירים משולמים בתוספת ריבית, כך שאפילו אם עברו כמה שנים מאז השנה עבורה מבוקש ההחזר, עדיין תקבלו בחזרה את מלוא הכסף שמגיע לכם.
 
גיל דור, צלם

טלפון:  050-9191212
דוא"ל:  gil@topimage.co.il
פייסבוק: גיל דור, צילום בוק
FacebookGoogle+Youtube
התכנים באתר מוגנים בזכויות יוצרים  •  הצהרת נגישות 
H