גיל דור   צלם

arrow-left16, arrow-left, left, previous
050-9191212
phone6, phone, contact, telephone, support, call

צילום אירועים  •  צילומי בוק ופרוטרטים  •  צילומי סטילס

צילום נוף

צילום נוף הוא נושא מורכב שמצריך מיומנות טכנית ועין אסתטית טובה. במקרים רבים אנחנו מגיעים אל אתר נוף מרהיב ביופיו והיופי המרגש כמובן גורם לנו לשלוח יד את המצלמה ולצלם את המראה המרשים. רק כאשר אנחנו מגיעים הביתה ומביטים בתמונות אנחנו מגלים לאכזבתנו כי שום דבר כמעט מהיופי של הנוף לא עובר דרך התמונה שנראית משעממת וסתמית. זה לא חייה להיות ככה, ישנן מספר דרכים בהן ניתן לשפר את האיכות של תמונות הנופים שאתם מצלמים.

עניין של זווית
אחד הנושאים החשובים ביותר בתחום של צילום בכלל ושל תצלומי נוף באופן ספציפי הוא זה של זווית. הרבה מאוד תלוי בזווית שממנה אתם מצלמים את האובייקט שלכם. אם למשל אנחנו רוצים לצלם שדה מרשים של לוחות אנרגיה סולארית המתפרש אל תוך האופק בתוך נוף מדברי ישנן מספר זוויות שמהן אנחנו יכולים לצלם אותו. אנחנו כמובן נרצה לקלוט את המימד המתפרש של השדה ועל כן זווית מעט גבוה שניצבת מעל האופק (האופק בשליש התחתון של התמונה) תסייע לנו לקלוט את כל מה שמרשים בנוף הזה.

אובייקטים בתמונה
במקרים רבים ניתן להפוך צילומי נוף למעניינים יותר ומרשימים יותר על ידי הכללה של אובייקטים שונים, רצוי אנושיים, בתמונה. על ידי כך אנחנו יכולים להעניק מימד של פרספקטיבה ועניין ולשפר את תצלומי הנופים שלנו. אם נחזור לדוגמא של צילום שדה לוחות אנרגיה סולארית אופציה מעניינית למשל היא לשלב אדם כלשהו הצופה על השדה. כך אנחנו יכולים לתת תחושה של גודלם המרשים של הלוחות וכן למקם את התמונה בזמן מסוים דרך נוכחותו של אדם. כך ניתן להשיג צילום מרשים, מעניין ומהנה יותר בעבור העין.

מסגור
מה שאנחנו מכניסים לתוך המסגרת של התמונה ומה שאנחנו משמיטים ממנה משפיע הרבה מאוד על האיכות של הצילום שלנו. מסגור נכון ובחירה מדויקת של האינפורמציה שנכללת בתמונה היא מה שמבדיל תצלום טוב מתצלום משעמם. הקדישו מחשבה להיכן אתם ממקמים את גבולות המסגרת של העינית או המסך, מה נשאר בחוץ ומה נכלל במסגרת של התצלום על מנת להשיג תוצאות איכותית ויפות.

 
גיל דור, צלם

טלפון:  050-9191212
דוא"ל:  gil@topimage.co.il
פייסבוק: גיל דור, צילום בוק
FacebookGoogle+Youtube
התכנים באתר מוגנים בזכויות יוצרים  •  הצהרת נגישות 
H